Czarny pył na bydgoskich ulicach. Czym jest?

Pył przypominający sadzę pojawił się na ul. Zygmunta Augusta w Bydgoszczy. Substancja pokryła część jezdni i zaparkowane tam samochody.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy wyjaśniają, że takie zanieczyszczenia pojawiały się już wcześniej. Ich źródłem może być jeden z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w pobliżu. Strażacy za pomocą urządzeń - spektrometru i rapidu sprawdzali skład pyłu i jego potencjalną toksyczność.

Na miejscu pracowali również przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Ochrony Środowiska oraz urzędnicy Urzędu Miasta Bydgoszczy. Na szczęście wyniki badań nie wykazały żadnych zagrożeń. Z kolei próbka badana spektrometrem wykazała, że pył wchodzi w reakcję z lakierem samochodowym i zostawia na nim ślady.

Badania nie wykazały żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Osoby przebywające w pobliżu pyłu nie skarżyły się na żadne dolegliwości. Trwa ustalanie źródła zanieczyszczenia. Analizowany jest również jego skład.

dodany 2018-11-30 11:14 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją